26.05.2015

Сьогодні заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко зустрівся із представниками Дитячого фонду Організації об’єднаних націй (ЮНІСЕФ).

Мінсоцполітики спільно з ЮНІСЕФ, нагадав Устименко, реалізують проекти, актуальність яких значно зросла в нинішній час, коли на території нашої держави тривають бойові дії, жертвами яких часто стають діти. Тому особливої ваги набувають своєчасність, повнота і якість соціальних послуг, що їх держава, волонтери і неурядові організації надають саме цій, одній з найменш захищених, категорії наших громадян.

У свою чергу, заступник Голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Рудігер Люхманн зазначив, що сьогодні триває реалізація Програми діяльності ЮНІСЕФ в Україні на 2012-2016 рр., і висловив готовність до підвищення інтенсивності контактів з українською стороною, насамперед щодо вирішення проблем дітей з числа вимушених переселенців.

За участі фахівців департаментів і управлінь Міністерства, а також керівника програм «Захист дитини» Представництва ЮНІСЕФ в Україні Габріель Акімової обговорювалися технічні питання активізації співпраці, планування нових етапів роботи, фінансова складова надання соціальних послуг.

Нагадаємо, метою діяльності Представництва ЮНІСЕФ в Україні є підтримка роботи виконавчої влади і громадських організацій по захисту інтересів дітей. Мінсоцполітики співпрацює з ЮНІСЕФ у напрямках захисту прав дітей і реформування системи надання соціальних послуг.

На даний час здійснюється реалізація Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 р., метою якої є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в Україні відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини.

Протягом 2014 року ЮНІСЕФ отримав від донорської спільноти 9,4 млн. дол. США для підтримки своєї діяльності в Україні. Згідно з Стратегічним планом реагування ООН на гуманітарну ситуацію на Сході України у 2015 р. із загального бюджету в 189 млн. дол., понад 20 млн. дол. буде спрямовано на забезпечення прав і потреб дітей на Сході України.