27.05.2015

Сьогодні, 26 травня, напередодні чергового засідання Спільної робочої групи  Україна-НАТО з питань воєнної реформи відбулась двостороння зустріч Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака із заступником Генерального Секретаря НАТО з питань політичних відносин і політики безпеки Трасивулосом Стаматопулосом.

У ході зустрічі відбулася конструктивна розмова між сторонами та за результатом перемовин визначено спільні плани щодо подальшого співробітництва.

«Ми бачимо прогрес, ми є свідками прогресу, який відбувається у реформуванні Міноборони України та усвідомлюємо що нам слід багато чого зробити разом», - зазначив заступник Генсека НАТО з питань політичних відносин і політики безпеки Трасивулос Стаматопулос.

Водночас він зауважив, хоч і часу на зволікання з втіленням реформ немає, проте їх потрібно проводити якісно.

Міністр оборони України подякував заступнику Генерального Секретаря НАТО за підтримку, яка надається Альянсом та державами – членами НАТО нашій державі.

За словами генерал-полковника Степана Полторака, поточні події на Сході України є свідченням того, що Росія не відмовляється від політики підтримки та поширення сепаратизму. Така політика об’єктивно загрожує вже не тільки Україні, але й більшості країн Східної Європи.

В контексті зазначеного очільник оборонного відомства України торкнувся питань консолідації спільних з Альянсом зусиль, спрямованих на підтримку реформ сектору безпеки, що наразі набуло принципового значення.

Важливим досягненням у цьому напрямі генерал-полковник Степан Полторак назвав спільне з представниками волонтерських організацій започаткування діяльності Ради реформ при Міністерстві оборони.

«Метою Ради є запровадження комплексу реформ з питань економічної діяльності, матеріально-технічного та медичного забезпечення, налагодження ефективного механізму залучення представників громадянського суспільства та міжнародних організацій до процесу реформування», – підкреслив Міністр оборони України.

Окремо сторони обговорили питання співробітництва з НАТО як одного з ключових напрямів забезпечення національної безпеки України та реформування оборонної сфери нашої держави. За словами Міністра оборони України, значні очікування українська сторона покладає на засідання Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, яке відбудеться 25 червня.

На завершення Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак додав, що Україна високо цінує допомогу з боку НАТО та країн-членів Альянсу та докладає максимальних зусиль щодо її практичного використання.