27.05.2015

Сьогодні у Міністерстві соціальної політики відбулася зустріч Міністра соціальної політики України Павла Розенка і фахівців міністерства з представником Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Нузхат Єхсан.

«Мінсоцполітики має багаторічний плідний досвід співпраці з Фондом, який ви представляєте, - відзначив Міністр. – На жаль, корективи у нашу співпрацю внесли трагічні події на Сході України. Це спонукало нас до активізації програм з надання всебічної допомоги мешканцям цих регіонів нашої країни».

«Міністерство соціальної політики України – один з найбільших і найактивніших партнерів Фонду ООН в галузі народонаселення. Ми будуємо сильне партнерство», - відзначила пані Єхсан.

Гостя нагадала про пріоритетні напрямки співпраці Міністерства з Фондом: розвиток системи соціального захисту вразливих верств населення, зокрема осіб похилого віку, і забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Актуальність першого напряму, за словами Нузхат Єхсан, визначається старінням населення України. Вік кожного п’ятого українця зазначила вона, сягнув 65 років. За прогнозами, до 2050 року третину жителів нашої країни становитимуть люди літнього віку, з-поміж яких жінок буде у півтора рази більша за чоловіків.

«Доволі швидке старіння населення вашої країни чинить негативний вплив на ситуацію в пенсійній системі України,-  заявила Нузхат Єхсан. – Тому особливої ваги набуває пенсійна реформа, яку ініціював український Уряд. Ми підтримуємо реформу і готові надавати технічну, консультативну та іншу підтримку».

У свою чергу, Павло Розенко наголосив, що фахівцями Міністерства ведеться робота з підготовки «амбітного плану реформування системи надання соціальних послуг». «Зміни відбуватимуться у площинах роздержавлення цієї сфери, створення конкурентного середовища, залучення приватної ініціативи для підвищення якості надання соціальних послуг українцям».

«Ми зацікавлені, щоб серед пріоритетів Фонду залишалася допомога Україні у реформуванні цієї сфери», - сказав Міністр

Говорячи про плановані гуманітарні проекти, гостя заявила про готовність Фонду ООН організувати та профінансувати літній відпочинок 60-100 дітей з Луганської і Донецької областей.

«Співпраця з Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні буде продовжена у всіх запланованих напрямках», - резюмував Міністр.