27.05.2015

«Попри складні політичні, військові та економічні виклики, які постали перед Україною, - наша держава і далі впевнено входить в 20-ку провідних країн світу за показниками спортивних досягнень. Але на етапі підготовки збірної команди України до Олімпійських ігор та Паралімпійських Ігор - є декілька питань, які потребують окремої уваги та підтримки Уряду», - про це Міністр молоді та спорту Ігор Жданов сказав під час проведення засідання Організаційного комітету з підготовки та участі спортсменів України в Олімпійських та Паралімпійських іграх 2016 р. у Ріо-де-Жанейро.

Це, зокрема, кліматично-географічні умови в місці проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор в Бразилії, до яких українським спортсменам потрібно адаптуватися. «Це означає, що кожна команда з певного виду спорту для вивчення впливу часових поясів і кліматичних умов на організм спортсменів має не менше двох разів відвідати країни з аналогічними умовами. Це віддалені від України держави, тому очікуються значні витрати на відрядження спортсменів. Для нашої збірної дуже важливим є ритмічне та своєчасне надходження коштів», – зауважив Ігор Жданов. .

Також Міністр запропонував відкрити український інформаційно-культурний центр в Бразилії: «Кожна держава завжди прагне використати свою участь в Олімпійських іграх для підвищення та просування власного міжнародного іміджу. Україна також має сповна скористатися цією можливістю. Звертаюся до своїх колег – керівників центральних органів виконавчої влади - з проханням проаналізувати можливість участі у роботі такого центру».

Ігор Жданов поділився намірами про створення центрів олімпійської підготовки зі стрибків у воду, художньої гімнастики та легкої атлетики. Також було порушене питання щодо реконструкції олімпійського навчально-спортивного центру «Конча-Заспа», де сконцентрована підготовка спортсменів із пріоритетних олімпійських видів спорту: боротьби, фехтування, спортивної гімнастики, боксу, легкої атлетики та інших: «Звертаюся до Прем`єр-міністра і Уряду з проханням допомогти профінансувати модернізацію бази. Якщо ми це зробимо – це буде найкращою відповіддю популістам, які заявляють, що, мовляв, нічого не змінюється, а наші реформи, нібито, не можна відчути на дотик», – зауважив Міністр.

Також від імені спортивної громади Ігор Жданов подякував Прем`єр-міністру та Уряду за виділення субвенції у розмірі 100 млн. грн. на підтримку ДЮСШ у перехідний період