27.05.2015

«Україна взяла курс на децентралізацію, і цей курс сприятиме створенню потужних територіальних громад. У свою чергу держава має забезпечити створення належних умов для розвитку благоустрою на території цих громад, впровадження енергоефективних заходів та залучення інвестицій. Тобто бути підтримкою для новоутворених об’єднань», - таку думку висловив директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегінону Сергій Кушнір в ході відкриття Міжнародного форуму для сталого розвитку міст «GREEN CITY».

За його словами, окрему увагу сьогодні необхідно приділити питанню енергозбереження та впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій.

«Це шлях до енергетичної незалежності країни, який дає також можливість економити кошти громадян та місцевих бюджетів на енергоносії», - наголосив Сергій Кушнір.

Також директор Департаменту довів присутнім інформацію щодо відповідних нормативно-правових актів, які знаходяться на розробці у Мінрегіоні та їх подальшого впливу на суспільно-економічний розвиток держави.

Нагадаємо, 26-27 травня у Маріуполі відбувається Міжнародний форум для сталого розвитку міст «GREEN CITY», в якому беруть участь представники муніципалітетів міст України та інших країн світу, урядовці, експерти, представники громадських організацій та профільних асоціацій тощо. Під час роботи Форуму учасники планують обговорити наступні питання: основні принципи сталого планування та розвитку міст; енергоефективні технології та альтернативна енергетика на службі муніципалітетів; основні принципи та технології будівництва пасивних будівель; інвестиції для комфортного середовища проживання і забезпечення енерго-та ресурсної ефективності будівель і споруд; озеленення та благоустрій міст; сталі закупівлі для забезпечення функціонування муніципалітетів та закладів соціальної сфери; фінансові інструменти для підтримки сталого розвитку міст та реалізації енергозберігаючих й природоохоронних заходів.