27.05.2015

26 травня у Женеві розпочав роботу Форум Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства 2015 року (Форум ВСІС 2015), організаторами якого виступають Міжнародний союз електрозв’язку, ЮНЕСКО, ЮНКТАД і ПРООН за участю інших установ ООН. У перший день роботи Форуму українська делегація на чолі з Головою Держспецзв’язку Володимиром Звєрєвим взяла участь у церемонії відкриття Форуму та сегменті високого рівня за участю керівників адміністрацій зв’язку країн-учасниць.

Форум Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства - щорічна зустріч ключових учасників сфери інформаційно-телекомунікаційних технологій з усього світу. У Форумі ВСІС 2015 візьмуть участь близько 1200 високопосадовців з більш ніж 140 країн, в тому числі міністри з питань ІКТ, лідери громадянського суспільства, науковці, підприємці.

Україну на Форумі ВСІС 2015 також представляє Голова Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко. До складу делегації входить начальник Управління міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв’язку Оксана Крекота.

Українська делегація візьме участь у сегменті високого рівня Форуму ВСІС 2015, під час якого Володимир Звєрєв виступить з політичною заявою про досягнення та основні завдання телекомунікаційного сектору України.

У програмі форуму також діалоги високого рівня щодо інновацій в сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, міністерський круглий стіл, ознайомлення з кращим досвідом реалізації національних стратегій розбудови інформаційного суспільства та подолання загроз при використанні ресурсів Інтернет. У ході Форуму буде проведено низку практичних семінарів та практикумів з обміну знаннями з питань інформаційного суспільства.

Головна увага Форуму ВСІС 2015 буде приділена тенденціям сталого розвитку та ініціативам в галузі ІКТ з основних цілей сталого розвитку, таких як охорона здоров’я, освіта, розширення прав жінок, охорона навколишнього середовища. Особливу увагу буде приділено розвитку підприємництва в сфері ІКТ.

За перебігом форуму можна слідкувати на офіційній веб-сторінці заходу.