27.05.2015

Колегія Держкомтелерадіо на своєму засіданні 26 травня проаналізувала стан і перспективу розвитку другого культурно-освітнього каналу у складі НСТУ, який створюється на базі ДТРК «Культура».

«Він не буде другорядним каналом у системі суспільного мовлення. Навпаки, він має бути головним, адже задовольнятиме потреби глядачів у якісних мистецьких, високо художніх і змістовних програмах, сприятиме формуванню національної самосвідомості у підростаючого покоління, поширенню знань про українську історію та культуру в світі», - зауважив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Сьогодні програми ДТРК «Культура» приймаються і транслюються операторами кабельного телебачення в усіх регіонах України. Завдяки супутниковому каналу, сигналом українського телеканалу покрита територія європейської частини Росії, країн Балтії, Європи, Грузії, Вірменії, Туреччини, Ізраїлю та інших країн світу.

Водночас компанія досі не має ліцензії на ефірне мовлення, яке дало б змогу повніше доносити до аудиторії інформацію культурно-освітнього спрямування. Колегія рекомендувала Держкомтелерадіо та генеральному директору ДТРК «Культура» Жанні Мазицькій опрацювати з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення питання щодо включення культурно-мистецького телеканалу до одного із мультиплексів стандарту DVB-T2.

Потребує й вирішення питання доукомплектування технічної бази культурно-освітнього каналу сучасним телевізійним обладнанням. За рішенням колегії, Жанна Мазицька має підготувати та внести на розгляд Держкомтелерадіо план технічного переоснащення телекомпанії відповідно до світових стандартів.

Члени колегії також наголошували на необхідності удосконалити програмну концепцію культурно-освітнього каналу та посилити його співпрацю з Українською студією телевізійних фільмів «Укртелефільм» для створення нового телевізійного контенту. Відповідні рішення ухвалені колегією Держкомтелерадіо.