27.05.2015

Сьогодні, в переддень Дня прикордонника, на Волині після повної реконструкції був відкритий відділ прикордонної служби «Висоцьк» Луцького прикордонного загону. Робота з реконструкції була проведена в рамках проекту розвитку сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби Програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь».

У заході взяли участь перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк, Генеральний Консул Республіки Польща  у м. Луцьк Беата Бживчи, комендант Надбужанського відділу Прикордонної варти Республіки Польща полковник Вальдемар Скарбек, Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, а також представники взаємодіючих органів.

Під час урочистого відкриття усі присутні поклали квіти на могили прикордонників, які захищали Батьківщину у 1941 році від фашистів та  пом’янули загиблих під час нападів російських найманців у 2014-2015 роках.

Перший заступник голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк висловив слова вдячності представникам Європейського Союзу за фінансову підтримку цього проекту та привітав усіх присутніх прикордонників, ветеранів та гостей з наступаючим святом - Днем прикордонника.

Загалом вартість проведених робіт  в рамках  проекту реконструкції відділу прикордонної служби «Висоцьк» склала 8 мільйонів 47,7 тисяч гривень. У ході облаштування було проведено реконструкцію 35 будівель та споруд адміністративно-житлового, господарчого та комунального призначення. Крім того було виконано роботи по прокладанню мереж водопостачання, каналізації, теплопостачання та електромереж, змонтовано блочну трансформаторну підстанцію тощо.

Відділ прикордонної служби «Висоцьк» приступив до охорони державного кордону  10 квітня  2010 року.  За час існування підрозділ прикордонної служби «Висоцьк» досяг значних показників в оперативно – службовій діяльності, постійно відзначався як один із кращих підрозділів охорони державного кордону Луцького прикордонного загону. З початку заснування прикордонники відділу, який охороняє 24,5 км кордону з Польщею, затримали не один десяток порушників державного кордону, виявили та вилучили контрабандних товарів на суму понад 1,5 мільйонів гривень, притягнули до адміністративної відповідальності за порушення законодавства з прикордонних питань 230 осіб.