27.05.2015

Задля формування позиції Міністерства стосовно спору з Австралією у рамках Світової організації торгівлі Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус і заступник Міністра - Торговий представник України Наталія Микольська зустрілися з представниками громадських організацій та активістами, які борються з тютюнопалінням. Раніше Міністр провів зустрічі з Послом Австралії та представниками виробників тютюнових виробів.

У заході взяли участь представники українських і міжнародних громадських організацій боротьби з тютюнопалінням: Українського центру контролю над тютюном, Інституту Медіа Права, Світового конгресу українців, Campaign for Tobacco Free Kids, Bloomberg Initiative to Reduce Tobacco Use.

На зустрічі Міністр з’ясував позицію представників громадянського суспільства щодо доцільності спору в СОТ. Учасники зустрічі зауважили, що в Україні були успішно  запроваджені законодавчі заходи боротьби з тютюнопалінням. На їхню думку, продовження суперечки в СОТ може мати негативні наслідки для міжнародного іміджу країни.

Відтак керівництво Мінекономрозвитку вирішило вислухати всі сторони та з’ясувати аргументи стосовно доцільності спору, який триває з 2012 року, коли Україна подала відповідний позов до СОТ. Айварас Абромавичус підкреслив, що Міністерство зробить усе можливе, щоб сформувати свою позицію якнайскоріше.