27.05.2015

Землевпорядники Житомирщини розпочали підготовчі роботи щодо відведення земельних ділянок та встановлення меж заповідника «Древлянський» у Народицькому районі. Межі заповідника до цього часу не встановлені на місцевості, що стримує природоохоронну діяльність в межах заповідного об’єкта.

Наразі фахівці землевпорядної служби області спільно з адміністрацією заповідника готують матеріали, необхідні для отримання дозволів на складання проектів відведення земельних ділянок. Зокрема, це викопіювання з графічних матеріалів документації із землеустрою, яка зберігається в Державному фонді документації із землеустрою, інформація з державної статистичної звітності з кількісного обліку земель тощо.

Ситуацію ускладнює те, що до складу земель заповідника ввійшли землі відселених населених пунктів, землі сільськогосподарського та лісогосподарського призначення державної та комунальної власності, землі автомобільних доріг, передані в постійне користування державним підприємствам, та інші. Тому передача цих земель до природно-заповідного фонду потребує їх вилучення у землекористувачів та зміни цільового призначення.

У разі прийняття позитивного рішення уповноваженими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також виділення відповідного фінансування, роботи із розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок заповіднику та встановлення його меж, будуть завершені до кінця 2015 року.

Довідково

Заповідник «Древлянський», створений Указом Президента України від 11.12.2009 № 1038/2009, розташований на радіоактивно забрудненій території Народицького району, в зоні безумовного відселення. Його площа – 30,9 тис. гектарів.

Заповідник включає в себе землі державної та комунальної власності. Створений з метою збереження унікальних лісових і водно-болотних природних комплексів Українського Полісся, охорони реліктових та ендемічних рослин і тварин та відтворення і збагачення природних лісів регіону.