27.05.2015

Цього року Уряд України виділив субвенцію розміром 100 млн. грн. на фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З наступного року ДЮСШ повинні фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, які завдяки бюджетній децентралізації уже мають доходів на третину більше ніж торік. Про це заявив Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання організаційного комітету з підготовки до літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро-2016 у вівторок, 26 травня.

Глава Уряду нагадав, що в результаті змін до Бюджетного кодексу та бюджетної децентралізації «зараз на рахунках місцевих бюджетів – плюс 35% доходів».

«З 2016 року ДЮСШ в повному обсязі повинні фінансуватися саме за рахунок коштів місцевих бюджетів», - наголосив Глава Уряду.

«Для цього ми й міняли бюджетне законодавство - щоб гроші, які отримують територіальні громади, йшли не на ремонт кабінетів районних чи обласних адміністрації, а щоб профінансувати, зокрема, дитячо-юнацькі спортивні школи», - зазначив він.

Арсеній Яценюк також підкреслив, що рішення про звільнення від оподаткування або встановлення податку на нерухомість на той чи інший об’єкт, зокрема спортивний, це «також прерогатива місцевої ради».

Водночас Глава Уряду наголосив, що вважає неправильним рішення оподатковувати спортивні об’єкти.

Глава Уряду доручив Міністру молоді і спорту України Ігорю Жданову провести селекторну нараду з керівниками ОДА, зокрема щодо фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл: «Олімпійська база – це надбудова. А база - в дитячо-юнацьких спортивних школах, в середній школі. Вона формується безпосередньо в регіонах. Саме тому керівники ОДА та РДА, ті люди, які відповідальні за розвиток регіону, - повинні бути відповідальні за формування спортивного резерву для майбутніх олімпійських перемог».

«Це не може бути тільки від Олімпіади до Олімпіади. Це повинна бути щоденна робота. Гроші в них є – головне, щоб було бажання», - сказав Арсеній Яценюк.