27.05.2015

«Порядок дає можливість досягнути основної мети Закону України – оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудоване у попередні роки», - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський.

Сьогодні в «Офіційному віснику України» (№39) опубліковано Наказ Мінрегіону № 79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт».

За словами Романа Абрамовського, «абсолютна більшість приватних будинків, що планується ввести в експлуатацію за цим Порядком має площу до 300 кв. м.».

Наказ Міністерства розроблено на підставі Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо прийняття в експлуатацію об`єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт».

Урядовець наголосив, що порядок передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, збудованих у період з 1992 до 2011рік, а також нескладних громадських будинків та будівель сільськогосподарського призначення (I і II категорій складності).

Приймати в експлуатацію такі об’єкти будуть органи державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно. Відповідне рішення має бути ухвалено протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, за результатами технічного обстеження.

Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м виконуватиметься за спрощеною процедурою під час технічної інвентаризації об’єкта і одним сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації з відміткою в технічному паспорті.

Для об’єктів більшої площі технічна інвентаризація та технічне обстеження проводяться  двома різними фахівцями - сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем з технічного обстеження. Відповідно оформлюватимуться два документи – технічний паспорт та технічний звіт про обстеження.

«Протягом двох днів на офіційному сайті Мінрегіону буде розміщена детальна інструкція щодо практичної реалізації процедури прийняття в експлуатацію. Всі бажаючі зможуть з нею ознайомитися», - додав заступник Міністра.