27.05.2015

У найближчі три роки обласна влада планує подвоїти рівень інвестицій в регіоні на душу населення. На сьогодні цей показник складає 960 дол. на одну особу, а в планах підвищити його за кілька років до 2 тис. дол. Таким чином, є намір залучити у регіональну економіку упродовж найближчих трьох років близько 2 млрд. дол. інвестицій. Про це під час міжнародної конференції на тему «Інвестиції в альтернативну енергетику та енергоефективність» зазначив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації Ігор Самойлов.

«На сьогоднішній день рівень інвестицій на душу населення у Київській області складає 960 доларів на одну особу. Прагнемо, щоб цей показник досягнув 2 тис. доларів. Плануємо працювати так, щоб за три роки сума вкладених інвестицій в область досягла 2 млрд. доларів», - сказав Ігор Самойлов.

За його словами, сьогодні проводиться реорганізація роботи департаменту зокрема у тому напрямку, щоб інвестор сприймав державні установи як «інструментарій досягнення успіху». Також активно напрацьовуються законодавчі ініціативи, які зможуть поліпшити інвестиційний клімат в регіоні.

«Реструктуризація нашого департаменту робиться для того, щоб ми стали для інвестора інструментом - інформаційним, пошуковим. Ми маємо зробити все для того, щоб підприємець з інвестиційними намірами на території нашої області обов’язково їх реалізував. Для цього ми зараз зайнялися і законодавчими ініціативами, активно вивчаємо ті закони, які заважають робити намічене, адже у будь-якій сфері – чи то енергетиці, чи якійсь іншій галузі – маємо мати нормальний відпрацьований закон», - зауважив Ігор Самойлов.

Сприятливе інвестиційне середовище, на його думку, допоможе покращити ряд економічних показників в області, зокрема рівень внутрішнього регіонального продукту, який складає на сьогодні 40 тис. грн. на одну особу.

Ігор Самойлов також додав, що нині в промисловому та енергетичному комплексах обласної економіки реалізовуються деякі інвестиційні проекти. До прикладу, наразі тривають перемовини щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Білоцерківському районі та міні-електростанцій у північній частині Київщини.