27.05.2015

За підтримки Київської облдержадміністрації відбулася міжнародна конференція «Інвестиції в альтернативну енергетику та енергоефективність», що проходила у рамках проекту «Український інвестиційний діалог».

На даний захід зареєструвалося майже 250 учасників, серед них – представники бізнесу та інвестори із 12 країн світу, зокрема Франції, Великобританії, США, Канади, Чехії, Іспанії, Німеччини, Литви, Сербії, Росії тощо. Київську облдержадміністрацію на форумі представляв перший заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе і директор департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Ігор Самойлов. Серед поважних гостей форуму також були президент Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні, посол Канади в Україні Роман Ващук, президент Іспано-української торгово-промислової палати Михайло Петруняк, президент Світового конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак та інші.

На конференції обговорювали інвестиційні можливості Київщини в умовах сьогоднішньої суспільно-політичної ситуації, оцінювали економічні передумови для притоку нових вкладень і презентували конкретні інвестиційні проекти.

У вступному слові Лев Парцхаладхе зазначив, що для залучення інвестицій у регіон і покращення його економічного розвитку проводиться реорганізація структурних підрозділів КОДА, зокрема департаменту економічного розвитку і торгівлі. До процесу також залучили професійних зовнішніх консультантів і кадрове агентство. Серед економічних планів – наміри перевести промислову територію столиці на площі Київської області, активно розвивати туристичний напрямок і ринок нерухомості, викорінювати корупцію і покращувати інвестиційний клімат.

«У столиці 5 тисяч гектарів землі задіяно під промислові території. Хочемо упродовж кількох років хоча б тисячу гектарів перевести на Київщину. Окремий акцент хочемо зробити на туристичному напрямку, який раніше особливо ніхто не розвивав, а у нас у цьому плані величезний потенціал. Крім того, сьогодні Київська область вийшла у лідери по введенню житла в Україні. Якщо у минулі роки ми були на 2-3 місці, то вже у цьому році Київська область ввела 1 млн. 800 м кв., а Київ – близько 1 млн. м кв. Тобто Київська область стає флагманом у розвитку житлового напрямку», - констатував перший заступник голови КОДА.

У ході міжнародної конференції також було презентовано 9 інвест-проектів з Київської, Одеської, Херсонської та інших областей.