27.05.2015

Міністр соціальної політики України Павло Розенко вважає, що право на безкоштовний проїзд у транспорті для певних категорій громадян має бути збережене, однак має бути змінена сама система надання пільг. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Нинішня система пільг є абсолютно неефективною, корупційною і незадовільною. Зміни будуть. Насамперед у принципі їх застосування. Я противник всіх цих незрозумілих і корупційних схем «взаємозаліків» між державою та надавачами послуг (АТП). Вони нам малюють абсолютно «фонарні» звіти, а ми мусимо платити за те, що по факту держава перевірити ніяк не може», - зауважив Міністр.

Павло Розенко переконаний, що майбутнє системи пільг – у застосуванні іншого принципу їх дії. «Право безкоштовного проїзду у транспорті має бути збережене. Однозначно. Але діяти безкоштовний проїзд має таким чином: пільговик заходить у транспорт, платить за свій проїзд, а держава йому цей проїзд компенсує у грошовому (монетизованому) вигляді! Безумовно, що у рамках певних обґрунтованих нормативів. Пряма грошова допомога людині – найкращий запобіжник корупції у системі пільг», - наголосив він.

Міністр також висловив сподівання, що нова система запрацює вже у 2016 році. «Потрібно дуже уважно проробити зазначену модель, над чим ми активно працюємо із Міністром інфраструктури Андрієм Пивоварським. А найголовніше - провести потужну роз'яснювальну роботу у суспільстві, щоби уникнути і спекуляцій, і популізму у цій соціально чутливій темі», - підкреслив очільник Мінсоцполітики.

Він також нагадав, що з 1 червня буде і надалі діяти право на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті для пенсіонерів та інвалідів. Рішення про пільговий проїзд у метрополітені мають ухвалити органи місцевого самоврядування міст Києва, Харкова і Дніпропетровська.