28.05.2015

Міністр економічного розвитку і  торгівлі України Айварас Абромавичус взяв участь  у конференції «Реформа державних закупівель в Україні», під час якої було відзначено прогрес цієї реформи, представлені проміжні результати пілотного проекту електронних закупівель та обговорено нагальні питання всієї системи державних закупівель.

Під час свого виступу Айварас Абромавичус заявив, що в результаті реформи країна зможе заощадити мільярди гривень.

«Ця реформа важлива не тільки для Мінекономрозвитку, а й загалом для країни. Об’єм держзакупівель сягає 250 млрд. грн. Якщо ми все зробимо правильно, то економія буде дуже суттєвою - до 50 млрд. грн. на рік. Це велика сфера діяльності економіки, це 1,5 млн. договорів на рік», - розповів Міністр економічного розвитку і  торгівлі України.

Айварас Абромавичус окреслив мету реформи: по-перше, закупівлі мають бути максимально конкретними, треба відкрити доступ бізнесу; по-друге, зробити закупівлі прозорими, надавати максимум інформації, аби кожен міг перевірити результати і правильність процесу; і по-третє, створити новий, професійний ринок державних закупівель.

«У нас є можливість не повторювати помилок наших сусідів, які проводили такі ж реформи, а відразу впровадити найсучасніші технології, підходи і процеси, - зазначив Міністр, - Ми прислухаємося до думки наших колег в ЄС, але хочеться зробити все значно швидше. При цьому дуже важливо відзначити: все, що ми робимо, не повинно суперечити Асоціації, договорам зі СОТ. Тому сам форум організований, щоб обговорити це».

Конференція «Реформа державних закупівель в Україні» відбулась за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Відомі міжнародні експерти поділитися кращими світовими практиками та досвідом і напрацюваннями з імплементації директив ЄС у сфері державних закупівель.

У заході взяли участь: Айварас Абромавичус, Міністр економічного розвитку і торгівлі України; Максим Нефьодов, заступник  Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Юрій Гусєв, заступник Міністра оборони України; Дмитро Шимків, заступник Глави Адміністрації Президента України; Альона Кошелєва, народний депутат України; Шевкі Аджунер, директор ЄБРР по Україні; Жан-Ів Мюйй, начальник відділу міжнародних вимірів державних закупівель, директорат Європейської Комісії з питань  внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та СМБ, а також представники проекту «Гармонізація Української системи державних закупівель з ЄС»; громадського сектору єдності, OECD управління; Блоку C/4 Економічний аналіз і електронні закупівлі,  DG GROW, Європейська комісія; TransparencyInternational, Україна; проекту Prozorro та інших державних інституцій.