28.05.2015

Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури, ініційований Міністерством культури, отримав схвальні оцінки програми ЄС Східного партнерства «Культура» на 2015-2018 роки.

«Основні цілі Програми ЄС – Східного партнерства «Культура» повністю співпадають з цілями Вашого проекту «Довгострокової стратегії розвитку української культури»: стимулювати і підтримувати роль і внесок культури в стійкий гуманітарний та соціально-економічний розвиток країн Східного партнерства», - йдеться у листі керівника Програми ЄС - Східного партнерства «Культура» Тері Сандела до Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка.

Принагідно український офіс програми пропонує Міністерству культури налагодження співпраці, аналогічно до формату співпраці щодо національних культурних стратегій з урядами інших країн Східного партнерства, зокрема, Грузії і Молдови. «Ми з нетерпінням чекаємо подальшого вивчення шляхів, за допомогою яких ми і Програма можемо зробити свій внесок у Стратегію та її реалізацію, а також в цілому підтримати роботу і цілі Вашого міністерства протягом найближчих трьох років», - йдеться у листі представництва програми Східного партнерства «Культура».

У листі серед перших коментарів Стратегії наголошено, що «багато ідей Стратегії насправді є пріоритетами нової Програми ЄС-Східного партнерства «Культура».

«Вони включають у себе культурні обсерваторії, просування державно-приватного партнерства, стимулювання творчих індустрій, прозорість та участь у розробці політики на національному та регіональному рівнях, реалізація показників ЮНЕСКО в галузі культури та сприяння створенню позитивного клімату для культури, в тому числі заходів стимулювання через податкову систему (наприклад, пов’язаних з кіноіндустрією, спонсорством тощо) скорочення кількості непотрібних законів і правил, які перешкоджають культурному розвитку», - йдеться у листі.