28.05.2015

У МЗС України із стурбованістю спостерігають за ситуацією, пов’язаною з обмеженням основоположних прав та свобод у Російській Федерації.

23 травня 2015 року Президентом РФ підписано закон № 129-ФЗ «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації», відповідно до якого главу 29 Кримінального кодексу РФ доповнено статтею 284 «Здійснення діяльності на території Російської Федерації іноземної або міжнародної неурядової організації, по відношенню до якої прийнято рішення про визнання небажаної на території РФ її діяльності».

Даним законодавчим актом запроваджується інститут «небажаності» для іноземних та міжнародних неурядових організацій.

Розцінюємо цей акт як дискримінаційний та спрямований на посилення тиску на громадянське суспільство, обмеження свободи слова, незалежних ЗМІ та політичної опозиції в Російській Федерації. Це також є свідченням триваючої негласної кампанії з придушення інакомислення та протидії будь-яким опозиційним процесам у країні.

Закликаємо російську сторону неухильно дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, поважати загальновизнані критерії правового цивілізованого світу та припинити протиправну практику запровадження механізмів, спрямованих на обмеження свободи слова та ЗМІ.