28.05.2015

27 травня 2015 р. заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко взяв участь у презентації підсумкового аналітичного звіту щодо відповідності окремих законів України вимогам Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Захід відкрили Владімір Рістовскі, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, Голова Офісу Ради Європи в Україні та Андреас вон Бекерат, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні, які зазначили про підтримку України на шляху до ратифікації Стамбульської конвенції та висловили готовність всіляко сприяти становленню України на шлях європейської інтеграції.

У своєму виступі Сергій Устименко нагадав, що Мінсоцполітики проводиться активна робота з підготовки до ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки Міністерство є головним партнером та бенефіціаром проекту Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні», в рамках реалізації якого і було підготовлено вищезазначений звіт. Увагу учасників заходів було привернуто до необхідності забезпечення комплексного підходу до внесення змін і доповнень до національного законодавства у зв’язку з імплементацією положень Стамбульської конвенції. Зазначено, що гармонізація національного законодавства України зі стандартами Ради Європи є невід’ємною складовою європейської інтеграції України, зафіксованої в Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС.

У свою чергу директор департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Наталія Федорович зазначила, що головною передумовою ратифікації Конвенції, є перегляд національного законодавства на відповідність Стамбульській конвенції та приведення його у відповідність до норм міжнародного права.

Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади, Верховного суду України, Генеральної прокуратури України, міжнародних та громадських організацій, а також експерти Ради Європи.