29.05.2015

За неофіційною інформацією, на окупованих територіях засіяно 50% прогнозованих площ ярих культур. Агросектор на окупованих територіях втрачено. Уся продукція, вирощена по той бік лінії розмежування, – лише для внутрішнього споживання. Вона не може бути вивезена за межі регіону. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко у будинку Уряду під час прес-конференції «Підсумки проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році».

«Найбільш дошкульного удару зазнали українські фермери з окупованих територій. Потужні селянські господарства не мають жодного шансу в умовах продрозверстки та режиму військового комунізму. Терористичні республіки лише за рік знищили фермерство окупованого Донбасу, як клас», - наголосив під час прес-конференції Міністр.

За його словами, постраждали аграрії і на українських територіях, наближених до зони АТО. «За оперативною інформацією, більше 30 тисяч га орних земель заміновано або знаходяться у зоні бойових дій. Лише близько 6 тисяч га розмінували та підготували до посівів ярових», - повідомив Олексій Павленко.

Довідково:

Посівні площі на окупованих територіях складають 683 тис. га (2,6% до України). Зокрема, у Донецькій області – 485 тис. га та Луганській – 198 тис. га.

Загалом у Донецькій області засіяно 527 тис га, зокрема ярових зернових 196, кукурудзи на зерно 61,6 тис га, майже 100% до прогнозу. У Луганській області 484 тис га, це майже 100% до прогнозу.