29.05.2015

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко взяв участь у круглому столі, організованому експертною групою «Культура» Реанімаційного пакета реформ.

Темою дискусії стали законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури» (розроблений Міністерством культури та внесений Кабінетом Міністрів) та законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури, театрів, бібліотек, музеїв)», поданий групою депутатів фракцій коаліції. Також йшлося про проекти стратегічних документів реформ культури.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що готовий до спільної з громадськими активістами та експертами роботи над стратегічними документами з тим, щоб вийти на одну версію, яка буде реалізована через прийняття необхідних законів та урядових постанов.

«Я пропоную напрацювати єдиний текст, який буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів, і далі на його основі буде прийматися мінімум 15 законів і  50 урядових актів. Документ також буде направлений до Національної ради реформ, щоб реформу культури включили до порядку денного реформ»,  - сказав Віце-прем’єр-міністр.

В’ячеслав Кириленко наголосив, що всі представники громадськості мають рівні можливості долучитися до обговорення документа і закликав продемонструвати конструктивний підхід у співпраці з Міністерством культури. У ході громадського обговорення до роботи над Стратегією були залучені як представники експертного середовища, громадськості, так і відомі діячі культури.

«Міністерство культури і я особисто відкриті до діалогу. Я як Міністр уже запрошував і ще раз запрошую експертів Реанімаційного пакета реформ на розмову як по філософських засадах, так і по технології просування цього документа. Наша команда готова разом з експертами і громадськістю до напрацювання спільного тексту», - запевнив Віце-прем’єр-міністр.

Український центр культурних досліджень як координатор розробки Довгострокової стратегії отримав понад 100 змістовних пропозицій та доповнив структуру Довгострокової стратегії новими розділами та ідеями. Перша версія документа була представлена громадськості у Софії Київській 16 квітня, а громадське обговорення було продовжено до 23 травня. Директор інституту Олександр Буценко наголосив, що громадське обговорення відбувалося у максимально відкритий спосіб і всі мали рівні можливості надати як письмові пропозиції до проекту Стратегії, так і взяти участь у тематичних круглих столах.

У ході обговорення законопроектів запровадження контрактно-конкурсної форми роботи в культурі В’ячеслав Кириленко висловився за співпрацю з авторами альтернативного до урядового проекту закону та підтримав ідею напрацювати спільний законопроект на основі того документа, який набере більше голосів за результатами першого читання. При цьому Віце-прем’єр-міністр наголосив, що урядовий законопроект розроблявся робочою групою з реформи театру – тобто, самими діячами культури, а не чиновниками.  «Профільний парламентський комітет підтримав урядовий законопроект, але ми повинні шукати консенсус з авторами альтернативного документа», - вважає В’ячеслав Кириленко.