29.05.2015

Кабінет Міністрів України на засіданні 27 травня затвердив проект Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій”.

Представляючи проект акта на засіданні Уряду, Міністр соціальної політики Павло Розенко зазначив, що на сьогодні законодавчо не врегульовано питання надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи-підприємця.

„Станом на 1 січня 2015 року в Україні функціонують 918 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 6081 дитина. З них у 71 дитячому будинку сімейного типу виховуються 77 дітей віком до трьох років. Натомість у Кодексі законів про працю та Законі України „Про відпустки” право на таку відпустку мають тільки прийомні батьки та опікуни. З метою забезпечення єдиних гарантій для батьків, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу, законопроектом пропонується доповнити діючі акти положенням, що батькам-вихователям надається право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це гарантуватиме збереження робочого місця за працюючими батьками-вихователями”, - зазначив Павло Розенко.

Крім того, зауважив Міністр, період перебування у відпустці не впливатиме на страховий стаж, оскільки він вже зараховується даній особі як такій, що отримує грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу.

Схвалення законопроекту матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та сприятиме зменшенню загальної кількості дітей цієї категорії в інтернатних закладах, переконані у Мінсоцполітики.