30.05.2015

Питання дослідження та впорядкування військових поховань загиблих в часи Першої та Другої Світових воєн обговорили 29 травня під час зустрічі голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та президент Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями Маркус Мекель.

«У багатьох містах України під час війни загинули сотні тисяч німецьких солдат, і лише після 1990 року ми отримали можливість облаштувати колективні цвинтарі на території вашої країни, в тому числі і на Львівщині, - зазначив Маркус Мекель. - Ми впродовж багатьох років для всіх солдат, які загинули у Західній України, створили колективне кладовище в Потеличах, де поховано близько 14 тисяч німецьких солдат. Пошукові роботи та ексгумація останків тривають. Щороку ми встановлюємо близько 500 загиблих осіб».

Окрім того, розповів Маркус Мекель, німецький уряд продовжив роботу програми з дослідження імен військовополонених, в тому числі і українських, які загинули в таборах Німеччини. «Це має бути співпраця на рівні Міністерства закордонних справ, уповноваженого уряду з питань культури, а наша організація буде координатором цієї роботи. Потрібно дати можливість родичам загиблих солдат дізнатися про їх долю та місце поховання. Уся інформація про встановлених осіб військових передається в ті країни, звідки вони походять», - зазначив Маркус Мекель.

«Нам потрібно налагодити співпрацю і обмін такими даними, бо це важливо для нащадків тих, хто загинув в таборах. Це дасть можливість нашим людям отримати доступ до історії своїх родин, - підкреслив Олег Синютка. - Про своїх громадян потрібно піклуватися, де б вони не були. Важливо, щоби ці могили нагадували живим людям про неприпустимість військових конфліктів».

Німецька делегація під час свого візиту на Львівщину планує відвідати збірне німецьке кладовище в Потеличах Жовківського району та оглянути процес ексгумації останків німецьких солдат біля римо-католицької церкви в Буську.