30.05.2015

«На сьогоднішній день оборонне відомство підготувало 14 законопроектів, із яких 9 вже прийняті Верховною Радою та підписані Президентом України.

Це закони, які визначають чисельність Збройних Сил України, вносять зміни до чинного законодавства з оборонних питань, організації харчування особового складу, створення спільної литовсько-польсько-української бригади «ЛитПолУкрбриг», участі України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, проведення багатонаціональних навчань, питань двосторонньої співпраці тощо», – про це сьогодні, 29 травня, на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України підполковник Оксана Гаврилюк.

У даний час на розгляді у Верховній Раді України знаходиться проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців. Документом передбачається покласти на Міністерство оборони повноваження із розробки та затвердження зразків військової форми, спеціального одягу, взуття та спорядження військовослужбовців, засобів індивідуального захисту та інших предметів речового майна для всіх військових формувань. Знаки розрізнення також будуть розроблятися та затверджуватися Міноборони.

Цей законопроект дозволить запровадити уніфікацію військової форми одягу військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, покращити їх речове забезпечення та привести його до сучасних вимог з урахуванням кращого світового досвіду.

Також Міністерство оборони підготувало і направило на погодження до інших міністерств проект наказу про запровадження електронних закупівель в Міністерстві оборони України.