02.06.2015

Міністерство юстиції провело флешмоб «Online сервіси Мін’юсту кожному українцю», в ході якого Міністр юстиції Павло Петренко, заступники Міністра юстиції Наталія Севостьянова, Оксана Іванченко та Гія Гецадзе разом із співробітниками міністерства та народними депутатами Ігорем Алексєєвим, Дмитром Сторожуком та Андрієм Помазановим на центральних вулицях столиці роздали флаєри та розповіли громадянам про електронні он-лайн-сервіси, які можна отримати на оновленому сайті відомства new.minjust.gov.ua

«Ми разом з командою вийшли, щоб розповісти українцям про нові електронні сервіси, які ми запустили на оновленому сайті Мін’юсту в рамках реформ та боротьби з корупцією. Нові он-лайн-сервіси – це можливість швидко та зручно отримати всі необхідні документи, не виходячи з дому», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, раніше, щоб отримати виписку, витяг чи довідку громадянам доводилося вистоювати в довжелезних чергах по кілька днів, а інколи й тижнів. А щоб пришвидшити цей процес, треба було дати хабара чиновнику. Зараз уся процедура займає усього кілька хвилин.

«Перші півтора місяці роботи он-лайн-сервісів продемонстрували прекрасні результати. Понад 20% усіх довідок, витягів та виписок громадяни отримували на сайті Мін’юсту. Це саме та реформа, результати якої може вже відчути кожен українець», - наголосив Міністр юстиції.

Він також повідомив, що перед Мін’юстом стоїть амбітне завдання – з часом довести частку електронних сервісів до 100%, щоб громадяни взагалі не мали контактів з чиновниками.

«Саме тому ми й вийшли сьогодні на вулиці Києва, щоб підвищити поінформованість громадян та пояснити простим українцям, що у них є така можливість. Адже чиновники на місцях не мають особливого бажання розповідати про нові сервіси Мін’юсту, боячись втратити можливість отримати хабара», - зауважив Павло Петренко.

За його словами Українці дуже позитивно реагували на проведену акцію.

«Раніше представники влади не виходили до громадян і не розказували про свою роботу в особистому спілкуванні. Ми це робимо, адже без особистого спілкування не буде довіри до нашої діяльності», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він також зазначив, що роз’яснювальна робота проводитиметься по всій Україні спільно з партнерами Мін’юсту – Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Крім того, Павло Петренко звернувся із проханням до громадян, у разі, якщо представники якогось із органів чи банківських установ відмовляються приймати роздруковані документи, одразу інформувати про це представників Міністерства юстиції за телефоном гарячої лінії 0(44) 279-82-55 або листом на електронну адресу stophabar@minjust.gov.ua

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе у свою чергу зазначив, що завдяки запровадженню он-лайн-сервісів навіть ті чиновники, які бажають заробити на українцях, не зможуть зробити цього.

«Коли українці мали йти за кожним папірцем до реєстратора, постійні черги примушували громадян шукати тих, хто міг би допомогти пришвидшити процес. На таких довідках корупціонери заробляли до півмільйона гривень щорічно. Зараз ми позбулися цієї проблеми і маємо розповісти про це українцям», - наголосив заступник Міністра юстиції.

Він також повідомив, що реформи, які запроваджуються нині в Мін’юсті – це новий рівень відносин між державою й громадянами, який може стати прикладом для наслідування іншими країнами.

«Міністерство юстиції обрало правильний шлях реформ. Адже наше завдання – створити систему, коли чиновники не заважають громадянам, а надають їм якісні сервіси. Я переконаний, якщо ми й далі будемо йти цим шляхом, колись і інші країни копіюватимуть наші українські реформи», - зазначив Гія Гецадзе.