02.06.2015

Поблизу Одеси на базі Центру забезпечення навчального процесу Військової академії тривають курси перепідготовки та підвищення кваліфікації мобілізованих офіцерів запасу.

Викладачі і підприємці, інженери та держслужбовці, чоловіки найрізноманітніших цивільних професій на військовому полігоні здобувають та відновлюють знання та навички, необхідні для захисту Вітчизни.

Як повідомив начальник курсів підполковник Юрій Адамов, за час проходження збору мобілізовані офіцери опанують спеціальності командирів розвідувальних підрозділів, підрозділів Високомобільних десантних військ, начальників служб з речового та продовольчого забезпечення, забезпечення паливо-мастильними матеріалами тощо.

При цьому понад вісімдесят відсотків навчального часу - щоденно до дванадцяти годин - виділяється на практичну підготовку слухачів.

Заняття проводять викладачі та командири підрозділів Військової академії (м. Одеса), більшість з яких має досвід участі у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, найрізноманітніших міжнародних навчаннях і миротворчих місіях. Тому особлива увага приділяється сучасним способам та методам ведення бойових дій, тактичним напрацюванням як української, так і провідних іноземних армій.

Військові інновації, як і загальний масив навиків та знань, мобілізовані офіцери опановують під час занять з управління діями та тактики підрозділів, військової та спеціальної розвідки, військової топографії, експлуатації озброєння бойових броньованих машин, інженерної, вогневої, тактичної та інших видів підготовки.

Серед іншого, як зазначив командир підрозділу слухачів капітан Олександр Колесник, його підлеглі проводять нічні виходи, відпрацьовують дії підрозділів в засідці, дозорі та інших тактичних ситуаціях, контрзасадні дії, ведення бою в міських умовах, штурм і захоплення об’єкта тощо.

Також в рамках курсу з офіцерами проводяться заняття із протидії саморобним вибуховим пристроям, практичного виконання стрільб зі штатного озброєння підрозділів українського війська. Під час занять, особливо з тактики та спеціальної підготовки, мобілізовані офіцери почергово виконують обов’язки командирів підрозділів, набуваючи не лише індивідуальних навичок, а й досвіду управління особовим складом, роботи з підпорядкованим особовим складом.

Також слухачі залучаються до несення чергової служби, патрулювання периметру польового табору, виконання елементів повсякденної діяльності військових частин ЗС України.

По завершенні курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації мобілізовані офіцери складуть комплексний випускний екзамен, отримають встановленого зразка сертифікати про проходження курсів та будуть направлені для подальшого проходження служби до частин та підрозділів Збройних Сил України.