02.06.2015

28 травня ц.р. Урядовим офісом з питань європейської інтеграції проведено робочу зустріч представників центральних органів виконавчої влади та європейських експертів, присвячену питанням підготовки дорожніх карт, підготовка яких передбачена Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

У ході заходу його учасники мали змогу ознайомитися з досвідом та підходами до підготовки дорожні карт державами-членами та кандидатами на членство в ЄС, зокрема Польщі, обговорити підходи та вимоги до дорожні карт, які готуватимуться в Україні.

Довідково

Україна протягом 6 місяців з моменту початку тимчасового застосування розділу Угоди про асоціацію щодо створення зони вільної торгівлі повинна представити на розгляд відповідних двосторонніх органів асоціації дорожні карти у таких сферах, як державні закупівлі, фінансові послуги, телекомунікаційні послуги, поштові і кур’єрські послуги, міжнародний морський транспорт. Стратегія у сфері санітарних і фіто-санітарних заходів має бути представлена у тримісячний строк.

Згідно Угоди дорожні карти є двостороннім інструментом організації впровадження зобов’язань, передбачених Угодою та законодавства ЄС, здійснення моніторингу та відповідної оцінки з метою прийняття рішення про відкриття доступу на ринок ЄС.