03.06.2015

Міністерство охорони здоров’я України завершило відкритий відбір кандидата на посаду Голови новоствореної Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби). За результатами відбору, ініційованого МОЗ України, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі виніс пропозицію Прем'єр-міністру України. За поданням Прем'єр-міністра, відповідно до чинного законодавства, Кабінет Міністрів України буде приймати рішення про призначення Голови Держлікслужби.

Всі кандидати, які подали свої резюме у зазначені терміни, були запрошені на співбесіду з Міністром охорони здоров’я та мали можливість поділитися своїм баченням розвитку Держлікслужби. Після чого Міністр відібрав вісім кандидатів, яких було запрошено на додаткову зустріч для детальнішого обговорення плану дій та стратегії служби.

Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками є основним регулюючим органом з контролю якості та обігу лікарських засобів в Україні, керівник якої має бути професійним і незаангажованим фахівцем, задля безпеки споживачів лікарських засовів та виробів медичного призначення. Тому Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі прийняв рішення зробити відбір максимально прозорим, проте обмежити тиск зацікавлених сторін на процес та на кандидатів.

МОЗ України для подальшого конструктивного діалогу з учасниками українського фармацевтичного ринку одразу після призначення нового керівника Держлікслужби Кабінетом Міністрів України буде ініціювати проведення широкої публічної зустрічі з новопризначеним керівником для представлення стратегії розвитку служби, плану дій та створення підґрунтя для налагодження цивілізованих стосунків регулятора та бізнесу.