03.06.2015

2 червня відбулася зустріч Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна з представниками Міністерства юстиції Королівства Швеція, у ході якої учасники обговорили результати попередньої співпраці між ДСНС України та Швецьким агентством рятувальних служб та питання подальшого співробітництва у сфері цивільного захисту.

«В умовах агресії з боку Російської Федерації для нас надзвичайно важливо відчувати підтримку міжнародної спільноти у наших прагненнях до досягнення стабільності в Україні. Королівство Швеція є цінним партнером не лише для Служби порятунку, але й нашої держави в цілому. За роки співпраці ми вже мали змогу обмінятися досвідом у сфері запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, провести спільні навчання та тренування. І я сподіваюся, що надалі ми продовжимо взаємну роботу у галузі цивільного захисту населення і прогнозування виникнення природних та техногенних катастроф», - зазначив під час зустрічі Голова ДСНС Микола Чечоткін.

У свою чергу заступник Міністра юстиції Королівства Швеція з питань внутрішніх справ Анна Лінде зауважила, що співробітництво з Україною є важливим і пріоритетним завданням для Швеції у всіх напрямках взаємодії.

«Минулого року у Швеції сталася найбільша за сто років лісова пожежа, до ліквідації якої залучалися рятувальники Італії та Франції. Після цього ми зрозуміли наскільки важливою є міжнародна взаємодія та підтримка у подібних ситуаціях. Саме тому ми зацікавлені у подовженні співпраці з ДСНС і нам цікавий досвід України щодо цивільного захисту громадян в умовах російської агресії», - сказала Анна Лінде.

Довідково

Впродовж 2009-2014 років ДСНС України та Швецьке агентство рятувальних служб реалізовували спільний Меморандум у галузі запобігання надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. За п’ять років співпраці були проведені тренувальні та рятувальні операції, фахівці України та Швеції обмінялися досвідом у сфері реагування на надзвичайні ситуації та налагодили плідну співпрацю між навчальними закладами України та Швеції.