03.06.2015

28 травня НАЕК «Енергоатом» отримав повідомлення від Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом) про набуття чинності позикової угоди, укладеної 7 серпня 2013 року та ратифікованої Верховною Радою у травні 2014 року стосовно надання Євратомом кредиту у сумі 300 млн. євро на реалізацію Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків українських АЕС (КзППБ).

Таким чином, беручи до уваги кредитну угоду з другим співучасником та кредитором КзППБ - Європейським банком реконструкції та розвитку, яка набула чинності 19 грудня 2014 року, роботи із залучення кредиту від ЄБРР та Євратом на загальну суму 600 млн. євро можна вважати завершеними.

«Комплексна зведена програма підвищення безпеки є пріоритетною для Енергоатома, її фінансування забезпечується в рамках чинного тарифу на відпуск електроенергії, встановленого для Компанії. Кредити від ЄБРР та Євратома допоможуть нам пришвидшити цю роботу. Слід зазначити, що Енергоатом отримав найбільший кредит в енергетичному секторі за всю історію України, що свідчить про високий рівень довіри до атомної генерації України з боку таких поважних європейських інституцій, як ЄБРР та Євратом. Хочу подякувати всім, хто долучився до кропіткої роботи з виконання жорстких умов Євратома та ЄБРР, без чого кредитні угоди не були б чинності», - підкреслив президент Енергоатома Юрій Недашковський.

Нагадаємо, що КзППБ була затверджена Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2011 року. До програми, що розроблена Енергоатомом та погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання України, включено всі заходи попередньої програми з підвищення безпеки та додаткові «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС Фукусіма. Програма встановлює обсяг заходів з підвищення безпеки, які повинні бути реалізовані на кожному енергоблоці АЕС.

Реалізація програми, яка кредитується ЄБРР і Євратом, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання у повному обсязі міжнародних зобов'язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС.