04.06.2015

Одеські землевпорядники завершують роботи зі встановлення водоохоронної зони і прибережної захисної смуги навколо озер Ялпуг, Кугурлуй та Кагул на території Ренійського району.

Завдяки активній співпраці з органами місцевого самоврядування на найближче позачергове засідання сесії Ренійської районної ради включено питання затвердження проектів землеустрою зі встановлення водоохоронної зони і прибережної захисної смуги цих водойм.

Як зазначила начальник відділу охорони земель землевпорядної служби області Надія Анастасова, цей напрям діяльності входить до переліку основних заходів Регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони земель на 2013-2015 роки. У результаті його виконання очікується визначення меж водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об’єктів та встановлення режиму обмеженої господарської діяльності на цій території.

Водночас встановлення водоохоронних зон забезпечить створення сприятливого режиму існування водних об’єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшить коливання стоку навколо озер.

Довідково

Озеро Ялпуг – найбільше  в Україні прісне озеро, розташоване в дельті р. Дунай на території Одеської області (довжина 39 км, ширина до 15 км, площа 149 км. кв., середня глибина близько 2 м, максимальна — 5,5 м).

Своєрідним продовженням озера Ялпуг на півдні є озеро Кугурлуй (діаметр близько 20 км, площа 82 км. кв, середня глибина 1 м, максимальна – 2,5 м). Протоками озера з’єднуються з Дунаєм.

Площа озера Кагул змінюється сезонно від 82 км. кв. до 93,5 км. кв., переважають глибини 1,5 – 2 м, максимальна – 7 метрів.

Води придунайських озер використовуються для водопостачання, зрошення, рибальства.