04.06.2015

1 червня ц.р. Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило Десяту доповідь стосовно ситуації у галузі прав людини в Україні. Вона підготовлена за результатами роботи Моніторингової місії ООН з прав людини (ММПЛ) в Україні у період з 16 лютого по 15 травня.

Важливо, що у доповіді чітко вказується на відповідальність Російської Федерації за погіршення ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей. Йдеться, зокрема, про постачання Російською Федерацією сучасних видів важких озброєнь і найманців. Значно ширше документуються злочини та порушення прав людини, скоєні підтримуваними Росією бойовиками. Складна ситуація з правами людини у тимчасово окупованому Криму також знайшла своє відображення у документі: ММПЛ звертає увагу, що т.зв. кримська «влада» продовжує обмежувати права етнічних українців та кримськотатарського народу.

Українська сторона цілком поділяє висновок ММПЛ щодо важливості належної імплементації Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей.

Закликаємо Місію більш чітко та об’єктивно фіксувати деструктивні дії російської сторони. Саме окупація Росією АР Крим та підривна діяльність РФ на Донбасі є справжніми першопричинами грубих порушень прав людини в окремих районах Донецької та Луганської областей та в окупованому Криму.

Уряд України залишається повністю відданим всебічному дотриманню та захисту прав людини і налаштований на подальшу співпрацю з міжнародними правозахисними механізмами, у т.ч. системи ООН. Українська сторона і надалі готова до співпраці в питаннях ретельного розслідування всіх без винятку випадків порушення прав людини і розраховує на подальший моніторинг Місією перевірених фактів правопорушень та їхнє належне відображення у наступних звітах.

З повною версією доповіді можна ознайомитися за посиланням:

http://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/10thOHCHRreportUkraine.pdf