04.06.2015

Захід проведено з метою визначення шляхів подальшого розвитку співробітництва між двома країнами у різних сферах, зокрема і в енергетиці. Від Міненерговугілля участь у засіданні взяв начальник Управління європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян.

У ході засідання обговорено шляхи диверсифікації поставок газу в Україну, серед яких цікавою для України є можливість у придбанні природного газу з LNG терміналу у м. Клайпеді, який почав працювати у грудні 2014 року.

Литовська сторона активно підтримує проекти, спрямовані на диверсифікацію маршрутів газопостачання, у тому числі, будівництво інтерконнектора Україна-Польща. Крім того, сторони зацікавлені розглянути можливість постачання газу через інтерконнектор Литва-Польща (GIPL, проект планується завершити до 2019 р.).

Учасники заходу розглянули поточний стан співпраці в рамках проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), який є одним із стратегічно важливих проектів, спрямованих на диверсифікацію джерел і маршрутів постачання нафти в Україну та її транзиту до ЄС. Окремо акцентовано увагу на тому, що роботи в рамках проекту повинні розпочатися у 2015 році.

Також обговорено питання співпраці у сфері електроенергетики. Литва висловила зацікавленість у диверсифікації маршрутів постачання електроенергії. Відзначено й привабливість для подальшої співпраці сферу енергоефективності, зокрема цікавий досвід Литви щодо впровадження енергоефективних заходів.

За результатами засідання підписано Протокол, у якому окреслені основні напрями та завдання подальшої співпраці, у тому числі і в енергетиці.