04.06.2015

Третього червня цього року Хмельницьку АЕС відвідали представники Посольства та Комісії з ядерного регулювання США за участі Голови Держатомрегулювання України Сергія Божко та працівників державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦЯРБ).

У рамках програми візиту делегація побувала в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС, спостерігаючи за навчанням оперативного персоналу на повномасштабному тренажері блочного щита управління (БЩУ).

Під час відвідин генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко ознайомив гостей із основними показниками роботи атомної станції, заходами з підвищення рівня ядерної безпеки на підприємстві та станом справ щодо спорудження енергоблоків №№ 3 та 4.

Делегація побувала в машинному залі та на блочному щиті управління діючого енергоблока, а також оглянула існуючі будівельні конструкції на майданчику 3-го та 4-го енергоблоків.

За словами Комісіонера Комісії ядерного регулювання США Уільяма Остендорфа, Україна і США - союзники, і сьогодні американські фахівці мають дружні відносини з українськими атомниками та прагнуть до подальшої співпраці у даній галузі.

Голова Держатомрегулювання України Сергій Божко, який свого часу працював у Київському науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті «ЕНЕРГОПРОЕКТ» та проектував енергоблоки Хмельницької АЕС, зауважив, що сьогодні - це зовсім інші енергоблоки, рівень безпеки яких відповідає світовим стандартам та вимогам.

Коментуючи візит американських гостей, Голова ДІЯРУ зазначив, що у США є досвід спорудження енергоблоків, тому сьогодні важливо провести всебічний огляд та почути оцінку фахівців щодо подальшого спорудження 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС.