04.06.2015

У період із 1 по 3 червня 2015 року делегація України на чолі з в. о. Голови Державної служби статистики Іриною Жук узяла участь у Семінарі високого рівня для країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії (СЄКЦА) «Питання якості у статистиці: національна статистична система».

Головні теми семінару були присвячені питанням визначення офіційної статистики, організації та координації національної статистичної системи (НСС),  практиці управління якістю, розробки та інтеграції культури якості, розроблення модельного статистичного закону.

Перша пленарна сесія семінару, присвячена питанням визначення офіційної статистики, методам та критеріям для її визначення, пройшла під головуванням керівника Держстату Ірини Жук. Під час засідань були представлені доповіді експертів щодо правової структури НСС та огляду останніх досягнень у питаннях якості в європейській статистичній системі. Свій досвід з організації НСС представили учасники від Азербайджану, Білорусі, Болгарії,  Вірменії, Грузії, Латвії, Литви, Словакії, Фінляндії. Крім того, обговорювалися такі питання, як нормативна та інституційна структури НСС, роль статофісу як координатора НСС, застосування офіційної статистики на практиці, а також питання подальшого співробітництва між Євростатом і країнами СЄКЦА.

На окремій сесії делегація України представила на обговорення для підготовки остаточної версії проект модельного закону про статистику для країн СЄКЦА, який був розроблений робочою групою європейських експертів, до якої входив і представник Держстату. Цей закон ґрунтується на Фундаментальних принципах офіційної статистики ООН і Принципах діяльності європейської статистики. Його впровадження у практику забезпечить гармонізацію національних статистичних систем із європейськими нормами та стандартами.

Крім того, відбулися двосторонні робочі зустрічі очільника Держстату Ірини Жук із керівниками статистичних служб низки країн і міжнародних організацій.

Рекомендації семінару будуть використані для подальшого вдосконалення національної статистичної діяльності в Україні та посилення партнерських відносин із міжнародними організаціями та статистичними службами інших країн.