04.06.2015

Нещодавно в Укрпошті схвалено Програму щодо запобігання і протидії корупції. Такий проект на державному підприємстві розроблений вперше. Ініціювавши цю Програму, в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук розпочав фазу активних дій з усунення перешкод на шляху до економічного відродження підприємства.

«На сьогодні відвертання та протидія корупції в Укрпошті є пріоритетним напрямом моєї діяльності як керівника. Наше поштове підприємство за останні роки через масштабну корупцію було змушене зупинитися у розвитку, що сприяло активній діяльності конкурентів, – зазначив Ігор Ткачук.– За останніх кілька місяців в Укрпошті під моїм керівництвом було виявлено чимало нерентабельних вкладень та невиправданих витрат, які потоком йшли в незрозумілому напрямку, спустошуючи казну підприємства. Моя мета – виявити та ліквідувати всі тіньові схеми, які ще тут існують та запобігти їхній появі в майбутньому. Це дасть змогу заощадити велику суму коштів, вклавши їх в розвиток підприємства».

Прийнята Програма враховує всі вимоги Закону України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки», Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів з антикорупційної політики.

Програма протидії корупції на підприємстві включає 9 пунктів, зокрема: виявлення корупційних ризиків; удосконалення структурної схеми управління підприємством; запобігання тінізації системи продажу товарів широкого вжитку; контроль достовірної інформації, забезпечення повноти та актуальності даних обліку, відслідковування та управління залишками товарів та матеріалів на складах; забезпечення прозорої системи прийняття на роботу; забезпечення доброчесності праці; покращання використання державного майна; формування громадської підтримки дій УДППЗ «Укрпошта» у запобіганні і протидії корупції; профілактичні та просвітницькі заходи.

Успішне розв’язання поставлених завдань створить умови для більш швидкого розвитку підприємства у фінансовому, технічному і технологічному напрямах.