05.06.2015

4 червня на доручення Президента України П.О.Порошенка у приміщенні МЗС України відбувся брифінг для акредитованих в Україні послів країн «Великої сімки», держав-членів ЄС та «Трійки» ОБСЄ за участі керівництва МЗС та СММ ОБСЄ. Під час заходу керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Андрій Таран у режимі відеоконференції детально поінформував іноземних дипломатів про розвиток подій, пов’язаних зі спробую масованого наступу підтримуваних Росією терористичних збройних формувань в районі н.п. Мар’їнка та Красногорівка Донецької області, а також відповів на запитання іноземних послів.

Українські збройні сили успішно зупинили наступ. Було наголошено, що спроба РФ та підконтрольних їй бойовиків спровокувати ескалацію ситуації мала на меті захоплення нових українських територій та важливих економічних об’єктів, а також перевірку ступеня обороноздатності Збройних Сил України, їх готовності дати відсіч агресору.

Україна залишається повністю відданою Мінським домовленостям, готова виконувати їх у повному обсязі та закликає іноземних партнерів застосувати усі можливі засоби, щоб спонукати Російську Федерацію до дотримання міжнародного права і припинення агресії проти України.