05.06.2015

4 червня у рамках візиту Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Німеччини відбулася його зустріч із керівником зовнішньополітичного відомства ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Сторони обговорили стан виконання Мінських домовленостей. Міністр Штайнмаєр висловив стурбованість з приводу дій бойовиків у районі населеного пункту Мар‘їнка. Українська сторона надала переконливі докази систематичного грубого порушення Мінських домовленостей бойовиками, у т.ч., застосування важкого озброєння, яке мало бути відведене в обумовлені місця.

Також було проаналізовано діяльність робочих груп з виконання Мінських домовленостей. Наголошено, що тристороння робоча група та функціонуючі робочі групи мають залишатися важливими майданчиками для імплементації Мінських домовленостей.

Павло Клімкін також проінформував Ф.-В.Штайнмаєра про стан реалізації реформ в Україні. Очільник МЗС ФРН запевнив щодо готовності уряду Німеччини підтримувати нашу державу в процесі трансформаційних змін.

Під час зустрічі також розглядалися питання двостороннього українсько-німецького співробітництва. Міністр закордонних справ України подякував за підтримку Німеччиною нашої держави у складний період її розвитку.

Під час візиту відбувся публічний виступ Міністра перед представниками 100 мас-медіа ФРН у рамках щорічного обіду Arthur Burns Dinner та ексклюзивне інтерв'ю Глави МЗС України газеті «Гадельсблатт».