05.06.2015

Попри неодноразові звернення української влади, Росія відмовляється надавати офіційну інформацію щодо кількості та становища українських дітей, переміщених на територію РФ із територій окупованого Криму та Донбасу. Про це на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі повідомив заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Устименко.

«Мінсоцполітики вимушене діяти партизанськими методами. Ми отримуємо інформацію через приватні контакти із працівниками соціальної сфери», - сказав він.

«Від російської сторони, так само як і від сепаратистів, ми не отримуємо жодної офіційної інформації щодо становища українських дітей, які виїхали на територію РФ чи залишаються на територіях Донбасу, непідконтрольних українській владі», - зауважив він, підкресливши, що Мінсоцполітики неодноразово зверталося за цією інформацією і до  Міністерства освіти і науки РФ, і до уповноваженого РФ з питань дітей.

«Ситуація дуже складна. Мінсоцполітики спільно із Мін’юстом та МЗС проводить консультації та спільні міжвідомчі заходи щодо пошуку дипломатичних механізмів впливу на цю ситуацію», - зазначив Сергій Устименко.