06.06.2015

5 червня Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв зустрівся з членами Американської торгівельної палати в Україні.

Участь у заході взяли державний уповноважений Антимонопольного комітету України Микола Бараш, представники Комітету, а також бізнес-спільнота. Модератором заходу виступив Президент Американської торгівельної палати в Україні Андрій Гундер.

Юрій Терентьєв поінформував присутніх про завдання та напрямки діяльності Антимонопольного комітету України. Так, на сьогодні пріоритетним напрямком є дослідження ринків газу та електроенергії, нафти та нафтопродуктів, демонополізації енергетичного сектору держави в цілому тощо.

За словами Голови Комітету, метою діяльності Антимонопольного комітету України є не «збирання штрафів», а недопущення зловживання монопольним становищем на конкурентних ринках, а також впровадження та подальший розвиток чесної конкуренції на ринках, де конкуренція на сьогодні відсутня або обмежена, але можлива.

Під час зустрічі також було обговорено ряд важливих питань, зокрема щодо процедури отримання дозволу на концентрацію, підвищення порогових показників для отримання дозволів на концентрацію, розрахунку штрафів за порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції, удосконалення нормативно-правової бази тощо. Голова Комітету також відповів на численні запитання, які хвилюють як бізнес-спільноту, так і юридичні кола.

Учасники зустрічі висловили свою готовність та підкреслили важливість діалогу між бізнесом та Антимонопольним комітетом України, що сприятиме прийняттю ефективних рішень.

У свою чергу Юрій Терентьєв наголосив на необхідності проведення таких зустрічей на постійній основі та висловив сподівання щодо продовження ефективної співпраці.