06.06.2015

Ухвалений Верховною Радою України закон «щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел» енергії надасть поштовх для розвитку «зеленої енергетики», - заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин на зустрічі з представниками українського та світового бізнесу, організованого European Business Association.

«Тариф знижено лише для сонячної генерації, зафіксовано для вітрової, малої гідрогенерації, біоенергетики. Головне досягнення - тариф тепер сталий, зняті ризики його перегляду. Це – наш сигнал інвесторам, що умови для роботи будуть сталими. Тариф для альтернативних видів енергетики досі значно вищий, ніж ті, за якими працює, наприклад, теплова генерація. Тому це – однозначно позитивне для ринку та підприємців рішення».

Міністр також проінформував про підготовку до опалювального сезону та висловив переконання, що віялових відключень електроенергії, зокрема для підприємств, цього сезону вдасться уникнути.

«Ми нарощуємо запаси вугілля як газової, так і антрацитної групи.  Зараз погоджуємо програму розвитку вугільної галузі, де передбачені відповідні кошти для подальшого нарощування закупівель.

Також розпочали роботу з організації імпорту антрацитного вугілля, якого в Україні фактично немає – все видобування залишилося на непідконтрольній території.

Одним з потенційних ресурсів для збільшення потужностей є атомна енергетика, яка повинна використовуватися більш ефективно, ніж зараз», - зазначив Міністр.

Учасники зустрічі також закликали Міністерство більш активно долучатися до розробки проектів щодо зниження рентної плати видобувним підприємствам нафтогазового комплексу, що дозволить залучити кошти для інвестицій у власне видобування газу та, відповідно, досягти зменшення імпорту.