06.06.2015

Прискорення інтеграції українського транспортного комплексу в європейську та світову транспортні системи – одне з ключових завдань Міністерства інфраструктури. На цьому наголосив заступник Міністра інфраструктури Микола Снітко у рамках панельної дискусії II «Роль залізничного транспорту у формуванні макрологістичних транспортних систем», що відбулася під час Міжнародного транспортного тижня у м. Одеса.

Учасники заходу, модератором якого виступив заступник Міністра, обговорили питання взаємодії із залізницями України, поділилися досвідом взаємовідносин учасників перевізного процесу в сучасних умовах.

«За обсягами вантажних перевезень залізниці України посідають четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії. Вантажонапруженість українських залізниць (річний обсяг перевезень на 1 км) в 3-5 разів перевищує відповідний показник розвинених європейських країн. Тому пріоритетами політики Міністерства інфраструктури в галузі залізничного транспорту сьогодні є лібералізація ринку залізничних перевезень (у першу чергу вантажних), модернізація основних засобів галузі та зменшення будь-яких бар'єрів на маршрутах вантажів по території України», - зазначив Микола Снітко.

Сьогодні українська залізнична галузь перебуває в процесі реформування та приведення її діяльності у відповідність до умов ЄС. Першим кроком стала розробка проекту нової редакції основного галузевого нормативно-правового акта – Закону України «Про залізничний транспорт», який наразі викладено у вільний доступ на сайт Міністерства інфраструктури для громадського обговорення.

Також у вересні поточного року буде створено публічне акціонерне товариство «Українська залізниця».

Значна увага приділяється питанням інтероперабельності української та європейської залізничних систем.

«Реалізація державної політики у галузі залізничного транспорту, передбачена програмою реформування, повинна підвищити інвестиційну привабливість галузі, забезпечити її стабільну і ефективну діяльність, створити умови для більш повного використання транзитного потенціалу України і прискорення інтеграції транспортного комплексу України в європейську та світову транспортні системи, а також для реалізації вимог Угоди про асоціацію та Всесвітньої торгівлі в міжнародних транспортно-економічних зв'язках держави», - резюмував заступник Міністра.

Панельна дискусія тривала у два етапи та нараховувала близько двох десятків доповідей, присвячених актуальним питанням здійснення залізничниками вантажоперевезень у нинішніх ринкових умовах та перспективам розвитку залізничного транспорту. Представники іноземних делегацій ділилися досвідом організації вантажоперевезень та надання нових послуг для вантажовідправників.

За результатами панельної дискусії були напрацьовані рекомендації учасників. Зокрема, у них зазначено, що навіть за умов складної соціально-політичної ситуації українські залізниці залишаються надійним партнером, забезпечують безперебійне залізничне сполучення, перевезення вантажів у міжнародному залізничному та залізнично-поромному сполученні, а також безперешкодну доставку транзитних вантажів.