07.06.2015

5 червня, в Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань технічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) на чолі з Головою Служби Миколою Чечоткіним. Участь у засіданні взяли представники структурних підрозділів ДСНС, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

Під час засідання учасники обговорили результати проведення командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Чернівецької області, що проходили впродовж 26-28 травня цього року.

Представники Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій доповіли про стан проведення аварійно-відновлювальних робіт на сході України та про заходи, що вживаються для здійснення евакуації громадян з небезпечних районів східних регіонів. На даний час у зв’язку з посиленням бойових дій, проводиться вивезення людей з Мар’їнського району  Донецької області (вже евакуйовано більше 40 людей, значна частина з яких - діти).

Також представник Укрзалізниці зазначив, що на даний момент виконано всі заявки щодо безкоштовного перевезення людей залізничним транспортом зі сходу і в резерві перебуває 190 вагонів на 8870 місць для здійснення евакуації громадян.

Учасники засідання обговорили також питання гарантування безпеки на водних об’єктах України. Оскільки з початку року на водоймах вже загинуло понад 200 людей, з яких 18 дітей.

«Ми повинні приділити максимум уваги питанню цивільного захисту громадян на всій території України. Особливо важливим є також питання здійснення евакуації громадян зі сходу у разі ускладнення ситуації. Ці напрямки роботи й надалі залишатимуться пріоритетними як для ДСНС, так і для всіх членів Державної комісії з з питань технічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», - підсумував наприкінці засідання Голова ДСНС Микола Чечоткін.