07.06.2015

Сьогодні у Києві завершив роботу міжнародний семінар з питань реєстрації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, що відбувся в рамках панелі з міграції і притулку  з ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».

Протягом двох днів експерти з низки країн обговорювали можливості консолідації зусиль для підтримки України в питаннях реєстрації і надання допомоги тимчасово переміщеним особам (ТПО). Йшлося і про системність такої допомоги.

Учасники дискусій обмінялися досвідом вирішення проблем переселенців. Зацікавленість викликала презентація Грузії, яка створила чітко діючу систему реєстрації ТПО і забезпечення вигнанців постійним житлом на новому місці проживання.

У підсумковому виступі заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко зазначив, що в Україні започатковано реформу місцевого самоврядування, серед головних завдань якої - суттєве розширення фінансових можливостей і самостійності регіонів. Щоб зробити допомогу переселенцям максимально адресною, Устименко рекомендував представникам міжнародних організацій, які співпрацюють з Міністерством, звертатися безпосередньо до органів місцевого самоврядування у тих населених пунктах і областях, де мешкають вимушені внутрішні мігранти. «Адресність вашої допомоги підвищиться в рази, якщо кошти, які ви надаєте, йтимуть за переселенцями», - підкреслив заступник Міністра.

«Зіткнувшись із проблемою, до вирішення якої наша країна не готувалася, протягом року «з нуля» ми створили законодавчу базу для роботи з ВПО», - нагадав Сергій Устименко, запросивши гостей і надалі допомагати Україні у вирішенні соціальних проблем, масштаб яких не дає нам змоги впоратися з бідою лише своїми силами.