07.06.2015

Під час зустрічі, яка відбулась 5 червня, Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин наголосив на готовності до подальшого співробітництва між Україною та ЄІБ  в енергетичній сфері, а також  підкреслив важливість реалізації проектів, які  визначені як стратегічно важливі для розвитку економіки держави. Зокрема, Міністр зазначив, що реалізація проектів з гідро- та електроенергетики, нові перспективні проекти з будівництва Канівської ГАЕС та Каховської ГЕС  мають важливе значення для формування балансу електроенергії.

Крім того, Володимир Демчишин запевнив представників ЄІБ у дотриманні з української сторони  прозорого відбору компаній для реалізації проектів, які здатні забезпечити високу якість виконання робіт. При цьому наголосив на можливості українських виробників надати обладнання сучасного зразка.

Серед пріоритетних проектів за участю міжнародних фінансових організацій Міністр назвав проекти з будівництва нових ліній передачі електроенергії, які будуть спроможні передавати електроенергію, вироблену генерацією України, а також проекти з транспортування газу та нафти.

З іноземної сторони участь у зустрічі взяли директор департаменту кредитних операцій в сусідніх країнах ЄС Хайнц Ольберст; заступник Голови Відділу по роботі з державним сектором департаменту кредитних операцій в сусідніх країнах ЄС Ліонель Рапаіль та голова Постійного Представництва ЄІБ в Україні Лілія Чернявська.

Українську сторону представляли заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік; начальник Управління європейської інтеграції Михайло Бно-Айрян, заступник начальника Управління-начальник відділу взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями Управління стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Віталій Кушніров, представники ПАТ «Укргідроенерго» та ДП «НЕК «Укренерго».