07.06.2015

5 червня, Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко з робочою  поїздкою відвідала Рівненську область.

Під час поїздки відбулася робоча нарада Міністра з керівництвом Рівненської облдержадміністрації, обласної ради, головами райдержадміністрацій, головами міських рад, міст обласного значення та районних рад Рівненської області.

Основною темою наради була реформа децентралізації. Міністр відзначила позитивні показники бюджетної децентралізації. Зокрема, приріст надходжень до загального фонду за період січень-травень 2015 року склав 8,3 млрд. грн. або 40,2% на противагу аналогічному періоду минулого року. А у 11 регіонах з 25 темп росту надходжень вище середнього по Україні.

«Вперше за роки незалежності влада готова ділитись повноваженнями. Але місцева влада повинна усвідомлювати, що разом з наданими правами необхідно взяти на себе відповідальність перед громадою за використання додаткових ресурсів»,- зазначила Ганна Онищенко.

Також Міністр підкреслила, що основним завданням, яке стоїть перед Урядом, Парламентською коаліцією та областями це створення спроможних територіальних громад. Сьогодні ведеться активна робота з реалізації Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад».

Також учасники наради обговорили заходи з координації роботи в регіоні з розроблення Перспективного плану об'єднання громад області, а також про діяльність Офісу реформ.

«Зазначу, що Перспективний план, над яким зараз працюють всі обласні робочі групи, не означає  їх негайного об'єднання і є лише перспективною моделлю імовірного добровільного об'єднання громад. Але місцева влада повинна проаналізувати всі варіанти для того, щоб зробити життя людей краще», - зазначила Міністр.

Під час поїздки Ганна Онищенко відвідала I Міжнародну спеціалізовану виставку з енергоефективності «СЕТ-2015: Сучасність. Енергозбереження. Технології», яка проходить у Рівному 5-6 червня, за підтримки Рівненської облдержадміністрації. «Враховуючи об'єктивне зростання тарифів на газ, питання бережливості та впровадження новітніх технологій у сфері енергозбереження набуває особливої актуальності сьогодні»,- зазначила Міністр.

Під час брифінгу Ганна Онищенко привітала журналістів з наступаючим професійним святом і побажала сил та мудрості при виконанні своєї важливої місії.