08.06.2015

У рамках 104-ї сесії Міжнародної конференції праці, яка цими днями проходить у Женеві (Швейцарська Конфедерація), заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко провів зустріч з директором Департаменту управління та трипартизму Міжнародного бюро праці (МБП) паном Муса Омару. Йшлося про перспективи співробітництва України з Міжнародною організацією праці, зокрема, й у питаннях безпеки та гігієни праці. Від імені Мінсоцполітики заступник Міністра висловив вдячність Міжнародному бюро праці за підтримку України у проведенні реформування цієї важливої сфери.

«Наша держава робить конкретні кроки задля сприяння покращенню рівня охорони здоров’я, створенню безпечних умов праці та реалізації превентивних заходів, спрямованих на попередження ризиків великих аварій та нещасних випадків на виробництві. Так, у лютому ц.р. постановою Кабінету Міністрів України було затверджено нове Положення про Державну службу України з питань праці. А у травні у Києві, за підтримки Міжнародної організації праці, відбувся семінар «Організація діяльності Державної служби України з питань праці», під час якого презентовано результати аналізу Положення Держпраці на відповідність міжнародним трудовим нормам та міжнародній практиці та обговорено подальші шляхи реформування та становлення служби», - поінформував Валерій Ярошенко.

Крім того, за його словами, нині ведеться робота з поступового наближення національного законодавства до законодавства ЄС у сфері безпеки та гігієни праці, що передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. А це, в свою чергу, передбачає впровадження 27 відповідних директив ЄС.

Заступник Міністра підкреслив, що, враховуючи актуальність питання, Україна розраховує на отримання технічної підтримки з боку МБП у реалізації цього завдання, а також в організації навчання та перепідготовки працівників та у розбудові потенціалу Держпраці.

«Нагальною потребою для України є й одержання консультативно-технічної допомоги в розробленні нормативно-правових актів у сфері охорони та гігієни праці, проведення семінарів, тренінгів, навчань, обмін досвідом. На часі й інші важливі завдання, зокрема, щодо створення баз даних та забезпечення функціонування електронних реєстрів - Державного реєстру професійних захворювань, Реєстру підприємств та організацій відповідно до груп ризику для здоров’я працівників, Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки тощо», - повідомив Валерій Ярошенко.

Зазначена інформація, в цілому, була позитивно сприйнята представниками МОП. Сторони висловили взаємне сподівання на подальше ефективне співробітництво між Україною та Міжнародною організацією праці.