08.06.2015

«До 30 червня сто відсотків договорів має бути укладено». Таке завдання поставив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак 5 червня під час наради щодо стану укладання договорів та використання бюджетних коштів.

Для участі у заході, окрім представників профільних структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, були запрошені народні депутати – представники Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, а також представники Державного концерну «Укроборонпром».

Учасники наради розглянули питання щодо укладання договорів, постачання у війська озброєння, військової техніки та матеріально-технічних засобів, використання бюджетних коштів, погашення дебіторської заборгованості.

«За напрямами матеріально-технічного забезпечення на 2015 рік Міністерству призначено 23,6 млрд. грн. За оперативними даними, за п’ять місяців року договори за загальним фондом бюджету укладені на 14,1 млрд. грн., або на 61 % від ресурсу на тилове та матеріально-технічне забезпечення. Це значно краще, ніж за аналогічний період 2014 року, коли було лише 27 %. Але поставлене завдання виконано не у повному обсязі», - підкреслив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак.

За словами керівника оборонного відомства, попередньо відповідальні керівники структурних підрозділів Міноборони та Генштабу назвали реальним та зобов’язалися до 30 травня укласти договори на суму не менш 80 відсотків від бюджетних призначень на 2015 рік.

«На сьогодні це завдання повністю виконано Головним квартирно-експлуатаційним управлінням Збройних Сил, де виконано 80 % взятих зобов’язань. Трохи гірший стан справ у Генеральному штабі Збройних Сил та Департаменті державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів – виконано 70 % взятих зобов’язань. У Департаменті озброєння та військової техніки Міністерства оборони виконано 60 % взятих зобов’язань», - зазначив генерал-полковник Степан Полторак.

Як підкреслив генерал-полковник Степан Полторак, за результатами аналізу проведеної роботи підготовлений проект наказу Міністерства оборони України, в якому дана оцінка діяльності керівників структурних підрозділів.

«На початку березня я попереджав, що часу на «розкачку» немає! Фундамент ефективного використання коштів протягом року повинен бути закладений зараз, а результатом роботи має стати всебічне забезпечення Збройних Сил! – наголосив Міністр оборони України.

Під час наради керівник оборонного відомства заслухав відповідальних посадових осіб щодо конкретних результатів діяльності. У тому числі причин, які заважають ефективній роботі, пропозицій щодо їх усунення та термінів виконання завдань.

У свою чергу народні депутати висловили своє бачення вирішення тих проблем, які сьогодні розглядались на нараді. Зокрема, народних обранців цікавили питання додаткового фінансування Міністерства, забезпечення ЗСУ озброєнням, паливно-мастильними матеріалами, речовим забезпеченням та станом харчування.

Зокрема, народний депутат Тетяна Чорновіл, яка бере активну учать у реформуванні системи харчування, зупинилася на проблемних питанням співпраці Міністерства оборони з підприємствами, які надають послугу харчування військовим.

Народний депутат Іван Вінник пропонував шляхи вирішення проблеми забезпечення Збройних Сил паливно-мастильними матеріалами.

Наприкінці зустрічі Міністр подякував народним депутатам за участь в роботі та запропонував такий формат співпраці і надалі.

«Ми завжди відкриті до конструктивного діалогу та налаштовані оперативно вирішувати усі проблеми, звісно, за вашою допомогою», - завершив нараду генрал-полковник Степан Полторак.