08.06.2015

Ініційоване Міністерством аграрної політики та продовольства роздержавлення держпідприємств спрямоване на усунення монополії та корупційних схем в управлінні держмайном. Про це повідомив заступник голови робочої групи міністерства з питань приватизації Олексій Зубрицький під час прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН».

За його даними, в Україні з 41 млн. га сельгоспземель 75% (або 30 млн. га) перебувають у приватній власності. Земельні паї мають близько 6 млн. громадян, з них більше 60% здають їх в оренду. Таким чином, у державній власності залишилось 10 млн. га земель, більшість з яких - так звані землі запасу. На державні агрокомпанії припадає всього 1 млн. га, з них Міністерству підпорядкована половина. В цілому, аграрні ДП володіють лише 5% від загальної площі державних сільгоспземель. «Таким чином, жодного, як кажуть «розпродажу» державних земель Міністерство здійснювати не планує. Перед нами зовсім інша мета - ліквідувати неефективний та корумпований механізм управління державною власністю», - сказав Олексій Зубрицький.

Він додав, що головною умовою роздержавлення є прозорість, яка виключить ризик передачі майна в «одні приватні руки»: «Жодних монополій не повинно бути, це очевидний напрямок роботи».

Потенційні інвестори та громадяни зможуть слідкувати за процесом роздержавлення за допомогою веб-порталу http://investinagro.in.ua/, який розроблено спільно з експертами Фонду розвитку та інновації (Республіка Грузія). Він містить фінансову, юридичну і організаційну інформацію про сто ДП, які вже рекомендовані до роздержавлення. Згодом тут буде розміщена детальна інформація про кожну аграрну держкомпанію. «Я закликаю всіх користуватися цим порталом, задавати питання, у тому числі незручні, та контролювати владу, щоби процес роздержавлення відбувався і відбувався прозоро», - сказав Олексій Зубрицький.