08.06.2015

У м. Женеві (Швейцарська Конфедерація) продовжує свою роботу 104-а сесія Міжнародної конференції праці (МКП), у роботі якої бере участь тристороння делегація України.

4 червня у рамках цього заходу відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики України Валерія Ярошенка з директором Департаменту соціального захисту Міжнародної бюро праці (МБП) панею Ізабель Ортіз.

Серед інших питань особливу увагу сторони приділили обговоренню перспективи співробітництва України з МОП. Валерій Ярошенко наголосив, що держава - попри триваючу агресію на Сході України з боку незаконних озброєних формувань, підтримуваних РФ, - надає пріоритетного значення забезпеченню соціального захисту населення та проведенню відповідних реформ.

При цьому він зазначив, що проведення структурних економічних реформ та відновлення економічного зростання мають супроводжуватися створенням якісних робочих місць, підвищенням конкурентоспроможності та мобільності робочої сили, зменшенням обсягів неформальної зайнятості та трудової міграції.

За словами заступника Міністра, активної фази в Україні набула реформа соціальної підтримки населення та її побудова на засадах адресності надання допомоги найбільш вразливим верствам. Продовжується реформа системи надання соціальних послуг, що передбачає широке залучення недержавних установ та організацій до їх надання. Відбувається реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачається запровадження єдиних принципів нарахування пенсій та накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (ІІ рівень системи пенсійного забезпечення).

Також Валерій Ярошенко поінформував, що у 2015 році передбачено розробку нової Стратегії подолання бідності, яка має визначити напрями та інструменти, спрямовані на зниження бідності та її упередження. При цьому він запевнив, що вироблені пропозиції будуть базуватися на міжнародних зобов’язаннях України соціального характеру та міжнародних підходах щодо вирішення проблеми бідності; цілях та завданнях нещодавно прийнятої Програми діяльності Кабінету Міністрів України; кращих практиках вироблення та реалізації стратегічних заходів у вирішенні питань бідності та обов’язково враховуватимуть результати реалізації діючої Програми подолання бідності.

Торкнулися сторони і питання можливості ратифікації Україною Конвенції Міжнародної організації праці № 102 про мінімальні норми соціального забезпечення та імплементації положень Рекомендації № 202 щодо національних мінімальних рівнів соціального захисту.

„Ми сподіваємося на подальше ефективне співробітництво з МОП, зокрема, і в контексті впровадження в нашій країні стандартів, передбачених Конвенцією МОП № 102. Переконаний, що головним результатом реалізації проекту технічної допомоги з боку Міжнародної організації праці щодо підготовки до ратифікації Конвенції МОП № 102, який почав діяти в Україні з квітня ц.р., стане саме підготовка обґрунтованих, конкретних пропозицій щодо цього”, - підкреслив Валерій Ярошенко.